AK Parti'den ‘asgari ücret’ açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti'den ‘asgari ücret’ açıklaması
Abone ol
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmayacağını açıkladı. Enflasyonu düşürmeye odaklandıklarını belirten Dağ, "Gündemimizde böyle bir çalışma yok" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret artışı hakkında açıklamalarda bulundu. Katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayan Dağ, temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacağını kesin bir dille ifade etti.

"GÜNDEMİMİZDE YOK"

Hamza Dağ, asgari ücret artışıyla ilgili soruları yanıtlarken, şu anda böyle bir çalışma olmadığını belirtti. Dağ, "Böyle bir çalışma yok" diyerek, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmayacağına dikkat çekti. Milyonlarca vatandaşın beklediği zam konusunda son noktayı koyan Dağ, mevcut önceliklerinin enflasyonu düşürmek olduğunu vurguladı.

ENFLASYONLA MÜCADELE ÖNCELİĞİMİZ

Asgari ücrete yapılacak olası bir ara zammın gündemde olmadığını belirten Hamza Dağ, enflasyonu düşürmek için çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Dağ, "Burada artık esas mücadelemiz enflasyonu düşürmek noktasında. Haziran'dan itibaren de enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim" dedi.

VATANDAŞLARIN BEKLENTİSİ

Milyonlarca vatandaş, artan yaşam maliyetleri karşısında asgari ücrete ek zam yapılmasını beklerken, Hamza Dağ'ın açıklamaları bu beklentileri boşa çıkardı. Dağ, ekonomideki dengeleri korumak adına enflasyonla mücadelenin öncelikli olduğunu belirterek, bu süreçte asgari ücretle ilgili yeni bir adım atılmayacağını duyurdu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, asgari ücrete temmuz ayında ara zam yapılmayacağını net bir şekilde açıkladı. Enflasyonu düşürmeye odaklandıklarını belirten Dağ, vatandaşların bu konudaki beklentilerini yanıtlarken, "Gündemimizde yok" ifadesini kullandı. Bu açıklamalar, asgari ücretle ilgili tartışmalara ve beklentilere son noktayı koymuş oldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Esendemir'in ailesine başsağlığıÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit Esendemi...

Türkiye, terörün her türlüsüne karşıSonraki Haber

Türkiye, terörün her türlüsüne karşı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar