Uğur Tenekecioğlu

Uğur Tenekecioğlu

Mail: ugurtenekecioglu@turkgun.com

Hem futbol hem gol var

İşte bizim anlatmak istediğimiz buydu. Daha önceki maçlarda Fenerbahçe mücadele ediyordu ama bir oyun şablonu, hücum organizasyonu, oyun içerisinde varyasyonları yoktu.

Düne kadar…

Artık Mesut Özil’in gelmesinden midir nedir, sahada çok farklı bir Fenerbahçe vardı. Günümüz futbolundan örnekler verdi Sarı Lacivertliler. Dikine oynama, sağlı sollu ataklar, pres, ver-kaçlar, şutlar, dönen topları alma, hepsi ama hepsi vardı dünkü maçta. Attıkları üç gol de, hem hazırlanış hem de son vuruş olarak mükemmeldi. İlk 2 golde başrollerde Pelkas, Samatta ve Thiam olduğunu belirtelim.

Pelkas’ın Fenerbahçe’ye katkısı ortada ama dün kaçırdığı iki gol var ki, o vuruşlar yakışmadı, Yunanlı futbolcuya. Szalaı’ye gelince, Fenerbahçe aradığı sol stoperi buldu. Hem soğukkanlı oyunu, hem de atak başlangıcındaki isabetli paslarıyla geçer not aldı. Ve Gustavo, hakikaten Sarı Lacivertli takım için çok önemli bir isim. Sahada adım atmadık yer bırakmıyor, hem hücumda hem savunmada takımın beyni. Fenerbahçe dünkü maçta yeni transfer Mesut Özil’e hoşgeldin hediyesini iyi futbol ve üç golle verdi. Bakalım Mesut’un hediyesi ne olacak ?

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar