Yıldıray Çiçek

Yıldıray Çiçek

Mail: yildiraycicek@turkgun.com

Gel Muharrem, güle güle Kemal

Önceki gün gerçekleşen Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin özeti aslında bu başlıktaki gibi olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu, 2018 yılında Muharrem İnce’yi kürsüye davet ederken “Gel bakalım buraya”demişti. Muharrem İnce de kendisini ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz, güle güle” sözleriyle uğurladı. Herkes bu tarzı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan  “Muharrem İnce, gel bakalım buraya” çağrısının intikamını aldı diye haberleştirdi. Aslında bunun pek de bir önemi yok. Yoksa her ikisine de neler söylenir neler.

Muharrem İnce’nin asıl bombası,  PKK ve FETÖ desteğini alenen alan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında “Biz döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. Bütün PKK'lılar, kaçak FETÖ'cüler herkes ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz”sözleriyle birlikte adaylıktan çekilmeyeceğini söylemesidir.

Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayı olunca CHP merkezli öyle itibar suikastları yaptılar ki, normalde Muharrem İnce’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nu görüşmeye kabul etmesi bile mucize olmuştur. CHP medyası asla “Muharrem İnce de CHP’de doğmuş, CHP’nin bir evladı” demedi. Eline ne geçtiyse Muharrem İnce’nin üzerine attılar. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce ile görüşme ihtimali ortaya çıkınca biraz yumuşadılar. Ama görüşme sonrası Muharrem İnce’nin “Adaylıktan çekilmeyeceğim”demesiyle saldırıları kaldığı yerden devam etti.

CHP’li yazar ve yorumcular, Muharrem İnce’yi Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verene kadar linç etmeyi sürdürecek gözüküyor. Meral Akşener’in masadaki isyan hareketini de böyle bastırmışlardı. CHP’li yazarlar, yorumcular, troller, sanatçılar, yöneticiler Meral Akşener’e neler yaptılar, neler söylediler ama Meral Akşener şimdi “Ya ya ya, şa şa şa Kemal Kılıçdaroğlu çok yaşa” diye ortada dolaşıyor. Onu tamamen biat ettirdiler, diz çöktürdüler.

Muharrem İnce “Adaylıktan çekilmeyeceğim” diye direniyor. Bu direniş nereye kadar sürer bilmiyorum ama CHP cephesi çok öfkeli… Hem “Muharrem İnce’nin oy potansiyeli yok” diye güçsüz gösterme propagandası yapıyorlar hem de “Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyunu bölmekle” suçluyorlar. CHP’de Muharrem İnce’ye karşı bir tedirginlik hâli var. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanet politikaları yüzünden CHP bünyesindeki oylar Muharrem İnce’ye akmaktadır.

O yüzden ne yapıp edip onu da Meral Akşener gibi diz çöktürmek istiyorlar. Muharrem İnce de ya CHP’ye karşı gerçek manada direniyor ya da pazarlıkta elini güçlendirmeye çalışıyor. Bunu önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız.

CHP, önünde kimi engel görüyorsa hiç acımadan ona itibar suikastı yapan katil gibidir. Bu uğurda ne kendi ortağını, ne CHP evladını tanıyor. Yeter ki, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önü açılsın. Muharrem İnce bu sürece ne kadar dayanacak bilmiyoruz.

Muharrem İnce’nin “PKK'lılar, kaçak FETÖ'cüler herkes ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” sözleri “CHP ile mücadele edeceğim” anlamını taşımaktadır. Bakalım bu sürecin sonucunda kazanan kim olacak?

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar