“Türk milleti kaosa hayır demiştir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Türk milleti kaosa hayır demiştir”
Abone ol
MHP MDK Başkanı ve MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 2023 Seçimleri’ni değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 2023 Seçimleri’ni değerlendirdi. Öztürk, “Yeni sistemin getirdiği huzur, güven, istikrar, üretim iklimini sahiplenen milletimiz kaosa, kargaşaya, istikrarsızlığa ve kakafoniye hayır demiştir. Türk milleti her dönem sağduyusu ve ferasetiyle hareket etmiş, iradesiyle, tepkileriyle ve davranışlarıyla tavrını ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında eşsiz bir demokrasi örneği sergilenerek 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilmiştir. Seçimler muazzam bir katılım ile gerçekleşmiş adeta dünyaya örnek teşkil etmiştir. Türk milleti bir kez daha demokrasiyi ve demokratik yöntemleri sahiplendiğini demokrasi dışı yöntemleri ise reddettiğini göstermiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet sisteminin ilk uygulama döneminin ardından gerçekleşen seçimlerde Türk milleti 6 sene önce referandumla onay verdiği sisteme muhalefetin her türlü karalama, aşağılama ve kara propagandasına rağmen tekrar omuz vermiş, sahip çıkmıştır. Yeni sistemin getirdiği huzur, güven, istikrar, üretim iklimini sahiplenen milletimiz kaosa, kargaşaya, istikrarsızlığa ve kakafoniye hayır demiştir. Türk milleti her dönem sağduyusu ve ferasetiyle hareket etmiş, iradesiyle, tepkileriyle ve davranışlarıyla tavrını ortaya koymuştur.

TÜRKİYE DİPLOMASİ MERKEZİ OLMUŞTUR!

14 Mayıs 2023 günü yasama organında Cumhur İttifakı’na çok açık ve güçlü bir desteği ortaya koyan milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da 28 Mayıs 2023 günü açık ara farkla tekrar seçmiştir. Seçim sonuçlarının YSK tarafından resmî olarak ilan edilmesinin ardından Milletvekillerinin yemin töreni gerçekleştirilmiştir. Törene Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da katılarak yürütme ve yasama arasındaki denge, saygı ve uyumun önemi görülmüş, nezaket örneği sergilenmiştir.

Meclis Başkanlığı seçimlerinde 3. tur da Cumhur İttifakı adayı Sayın Numan Kurtulmuş Meclis Başkanı seçilerek Meclis organları teşekkül etmeye başlamıştır. Hemen ardından komisyonlar da oluşturularak TBMM yasama faaliyetlerine, 28. Dönem milletvekilleri olarak Aziz Türk milletine hizmet etmeye başlayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da yemin ve göreve başlama töreni dünya liderleri tarafından coşkulu bir katılımla gerçekleştirilmiş. Türkiye adeta diplomasi merkezine dönüşmüştür. Dünya’nın gözü Türkiye’dedir. Cumhur İttifakı’nın icraatlarıyla Türkiye her hareketi izlenen bir ülke konumuna gelmiştir. Bu üst düzey katılımlar da bunun en iyi göstergesidir. Afrika’dan Latin Amerika’ya, Avrupa’dan Türk Dünyası’na her coğrafya ve milletten katılım olmuştur.

6’LI MASA VE ORTAKLARININ İDDİALARI BOŞA DÜŞMÜŞTÜR!

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın törenlerin hemen ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesini açıklamıştır. Kabinedeki isimler kamuoyu ve milletimizde takdir görmüş. Ulusal ve uluslararası basında yakından incelenmeye tabii tutulmuştur. Türkiye, tekrardan ilgi odağı olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar yeminlerini ederek görevlerine bir an evvel başlamış, icraatlarıyla konuşulacak hale gelmiştir.

Tüm bu yaşananlardan görülmüştür ki Cumhurbaşkanlığı Hükûmet sistemi hızlı, etkin ve rasyonel şekilde hareket etmektedir. Milletimizin isteklerine ve taleplerine cevap vermektedir. Uzun zamandır özlemi duyulan, iç karışıklıklardan ve tartışmalardan arındırılmış tek amacı milletine hizmet etmek olacak şekilde kurgulanmış bu sistem gereğini yerine getirerek bunu da herkese göstermektedir. 6’lı masa ve ortaklarının iddiaları bir kez daha boşa çıkmış, yine yalana ve yanlışa düşmüşlerdir. Milletimiz Cumhur İttifakı’ndan yana karar vermesinin haklılığını yaşayarak göstermekte ve görmektedir.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aybüke Öğretmen sevgiyle yad ediliyorÖnceki Haber

Aybüke Öğretmen sevgiyle yad ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili ortaya atılan iddialara yalanlamaSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuyl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar